Diskusní téma: Diskuse

Mgr.

Používám EET pokladnu Leeto https://leeto.cz/. Není potřeba Leeto instalovat, stačí ji otevřít ve webovém prohlížeči. Prodej na pokladně je intuitivní. Jsem spokojen.

Prosím o radu

Dobrý den, chci se zeptat. Poradil by mi někdo, kde sehnat EET pokladnu? A jakou mám pořídit? Prosím o vaše zkušenosti. Děkuji

Re: Prosím o radu

já jsem se před měsícem rozhodla podnikat v malé hospůdce a než otevřu tak musím vymyslet jakou pokladnu koupí a taky si zjistit jak to funguje a tak... nemůžete poradit?

Re: Re: Prosím o radu

holky a má to být velká pokladna nebo stačí nějaká menší... ono taky i záleží kolik penízků do toho chcete investovat...

Re: Re: Re: Prosím o radu

já potřebuji malou, nebo velká je mi k ničemu... nejlepší by bylo kdyby byla vhodná pro přenášení a práci v terénu... ani nevím jestli nějaké takové vůbec jsou...

EET-záměr likvidace

EET je zlý sen. Mám na vedlejšák k důchodu přivýdělek a musím na sebe "práskat" (jako za hlubokého komunismu). Pan Babiš tvrdí, že jsme byli poslední zemí, co nemáme systém na tržby. Ale kde ten systém vzal? Z východu. Na západ se nepodíval. Nikde tam totiž takový systém nemají. EET je podle mě totalitní a likvidační pro malé živnostníky. Je to záměr zlikvidovat OSVČ. V ČR budou existovat časem jen supermarkety a malí živnostníci "vyhynou". Např. v Anglii si naopak cení malých živnostníků a pomáhají jim. Ať se pan Babiš a spol. zamyslí (bohužel se to nedoví, že to má udělat). Není např. pravda, že EET je jednorázová finanční záležitost. Už mi to stálo 3500 Kč a bude stát další tisíce, protože poradce IT a účetní nejsou zadarmo (a do dnešního dne jsem je ani nepotřebovala). Barva do tiskárny a papír a internet taky není zdarma. A ten čas strávený s EET mi nikdo nenahradí. Je to opravdu krok zpátky. Stále nemůžu uvěřit, co se to v ČR děje.... Čím menší země, tím více kokotů. Lidé, kteří se chtějí o sebe postarat sami a neotravují pracovní úřady, sociální úřady ani zaměstnavatele, jsou nakonec potrestáni nejvíce. Je to opravdu jako v Kocourkově. A mimochodem, nějaká statistika, že se vybere víc na daních nebo na DPH, je scestná. Jak pak to asi pan Babiš počítal? Je tolik úhlů pohledu. Například, že EET je geniální systém.Pro koho? Mimochodem, co takhle,. aby každý člověk, než se nechá zaměstnat nebo se dá do politiky, by musel být alespoň 2 roky živnostník? Aby si musel sám sehnat práci, sehnat zákazníky, plnit si svoje povinnosti vůči FÚ, OSSZ, ZP a dalším institucím ? Co pak by asi tito lidé říkali na EET ? Jak by se pak dívali na malé živnostníky a podnikatele po své zkušenosti?
Hm, fakt nevím, protože bohužel právě ti, kteří by se nad sebou měli zamyslet, obvykle nemyslí......

Kdyz STB pokracuje ve smirovani tak to ted nazvou EET....

Neni to vubec o tom jestli nekdo plati nebo neplati dane, my je platime odjakziva, tahle kravina je je uplne zbytecna pro maloobchody, kde je jasne za kolik nakoupite a za kolik prodame, mame malinky obchudek a navratnost pokladny je tak na 10 let, ale spis obchudek zavreme a s tou blbou kasou se pak muzeme vyfotit..hlavne ze chtel ten blb narovnat konkurencni prostredi, tak nam sem na Moravu ty zakazniky z Prahy poslete chytraci!! Fakt je to k pozvraceni....uz toho bylo ve statni kase malo co mohli ukrast tak si mysli ze se tam zase neco objevi...

EET a vedlejší činnost OSVČ

EET je totální vykořisťování podnikatelů (ve zkratce můj názor). Ale chtěla jsem se zeptat, nikde nemůžu najít, zda budou muset mít EET živnostníci při vedlejší činnosti, kteří nemusejí platit zálohy soc., zdrav.? Obrat kolem 5tis ročně... Kdyby ano, má to smysl proboha? Pořídí si tento člověk pokladnu za 5tis, když si svojí činností vydělá 5tis ročně?

Malá pokladna EET požadavky na vylepšení

Do záhlaví Windows okna přidat název firmy z nastavení

Přidání typu platby
-------------------------
Je možné jako možnost platby kartou přidat možnost pro platbu Karta + Hotově, kdy se specifikuje část placena hotově a zbytek automaticky půjde na kartu. Nebude nutné tak dělat 2 doklady = 2 FIK kódy pro tento typ platby.

Sestavy
----------
Účtenky
- přidat BKP kód do sestavy, je evidován v databázi
- rozšířit sloupec pro FIK kód (nastavení šířky sloupců se nedá nikde uložit)
- přidat filtr data, jak je použit v sestavě Tržba období
- přidat celkové součty pro kartu a hotově a celkem (karta + hotově)
- do CSV exportu přidat FIK + BKP kód

Nastavení
-------------
Možnost definovat další tiskárnu pro tisk sestav = mimo účtenky

Děkuji.

Re: Malá pokladna EET požadavky na vylepšení

Odeslání informací o EET po výpadku připojení k internetu je možné jen po ukončení a restartování aplikace, kdy si aplikace kontroluje kompletnost účtenek. Není možné mít extra tlačítko v aplikaci pro tuto kontrolu, aby nebylo nutné aplikaci ukončovat ?

Možnost zobrazení sazby DPH u markovaných položek.

registrační pokladny

Já si myslím, že je to jenom dobře, ať máme všichni stejná pravidla, ať se postupně začne napravovat co už mělo být dávno. Vůbec nevěřím Kalouskovi a spol., když se tak vehementně brání, že právě jim jde o drobné živnostníky.......... Nechtějí, aby tady byl pořádek a řád a to v žádném slova smyslu.

korenarka

tak zase na to doplati ti nejmensi kteri od nikoho nic nechteji na trhu jsou v dnešni dobe marketu a velkych obchodnich domu tak male tržby že to položi vyce stankařu a pujdou na uřad prace registracni pokladna je pro stankare neunosna položka stankar jezdi na trh v jakem koly pocasi tak je to opravdu nedomyslene .

Re: korenarka

Plně s Vámi souhlasím a nejen stánkaři na to doplatí.Já mám provozovničku ani ne 7m čtverečních a to proto že mám 3 metrový strop a zařídila jsem si ji,abych nemusela sedět na pracáku.Nemám tisíce na zakoupení systému a ani místo kde bych to dala a ani na navýšení nákladů s tím spojených.Pokud to budu muset mít tak musím skončit je to pro mne likvidační a takových je nás více.Reklama na EET v televizi mne uráží dělá z nás zloděje a přitom nás žene na pracák.

Re: Re: korenarka

Naprosto souhlasím.První vlna likvidace malých krámků a provozoven začala budováním marketů, kdy maloživnostníci zkrátka nemohli udržet krok s cenama velkokomplexů. Další ťafka bylo neustálé zvyšování daní a teď tu jsou registrační pokladny, které nás malé živnostníky žene pomalu a jistě do zvyšování cen, abychom se vůbec udrželi ( nemluvě o další nutnosti výdajů a nesmyslné práce kolem těchto pokladen). Takže bravo, zase na to dojedou ty malé rybky a lidi, co budou muset nakupovat dražeji.

Přidat nový příspěvek