Diskusní téma: Diskuse

EET-záměr likvidace

EET je zlý sen. Mám na vedlejšák k důchodu přivýdělek a musím na sebe "práskat" (jako za hlubokého komunismu). Pan Babiš tvrdí, že jsme byli poslední zemí, co nemáme systém na tržby. Ale kde ten systém vzal? Z východu. Na západ se nepodíval. Nikde tam totiž takový systém nemají. EET je podle mě totalitní a likvidační pro malé živnostníky. Je to záměr zlikvidovat OSVČ. V ČR budou existovat časem jen supermarkety a malí živnostníci "vyhynou". Např. v Anglii si naopak cení malých živnostníků a pomáhají jim. Ať se pan Babiš a spol. zamyslí (bohužel se to nedoví, že to má udělat). Není např. pravda, že EET je jednorázová finanční záležitost. Už mi to stálo 3500 Kč a bude stát další tisíce, protože poradce IT a účetní nejsou zadarmo (a do dnešního dne jsem je ani nepotřebovala). Barva do tiskárny a papír a internet taky není zdarma. A ten čas strávený s EET mi nikdo nenahradí. Je to opravdu krok zpátky. Stále nemůžu uvěřit, co se to v ČR děje.... Čím menší země, tím více kokotů. Lidé, kteří se chtějí o sebe postarat sami a neotravují pracovní úřady, sociální úřady ani zaměstnavatele, jsou nakonec potrestáni nejvíce. Je to opravdu jako v Kocourkově. A mimochodem, nějaká statistika, že se vybere víc na daních nebo na DPH, je scestná. Jak pak to asi pan Babiš počítal? Je tolik úhlů pohledu. Například, že EET je geniální systém.Pro koho? Mimochodem, co takhle,. aby každý člověk, než se nechá zaměstnat nebo se dá do politiky, by musel být alespoň 2 roky živnostník? Aby si musel sám sehnat práci, sehnat zákazníky, plnit si svoje povinnosti vůči FÚ, OSSZ, ZP a dalším institucím ? Co pak by asi tito lidé říkali na EET ? Jak by se pak dívali na malé živnostníky a podnikatele po své zkušenosti?
Hm, fakt nevím, protože bohužel právě ti, kteří by se nad sebou měli zamyslet, obvykle nemyslí......

Přidat nový příspěvek